Sony fişi çekti! Çip krizine dayanamadı

14.12.2021
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-

Küresel çip sıkıntısı, Sony’nin serisinden bir kameranın daha silinmesine sebep oldu. Bu kez Sony, şirketin Ağustos ayında piyasaya sürdüğü …

Sony fişi çekti! Çip krizine dayanamadı
REKLAM ALANI

Küresel çip sıkıntısı, Sony‘nin serisinden bir kameranın daha silinmesine sebep oldu. Bu kez Sony, şirketin Ağustos ayında piyasaya sürdüğü aynasız bir vlog kamerası olan ZV-E10 için siparişleri askıya alıyor.

Sony, web sitesindeki bir gönderide kameranın askıya alındığını duyurdu ve şimdilik ZV-E10’u mağazasında veya herhangi bir distribütörü aracılığıyla satmayacağını belirtti. Sony’nin duyurusunun bir kısmı, “Dijital görüntüleme ürünleriyle ilgili olarak, küresel yarı iletken kıtlığının etkileri nedeniyle parça tedariki gecikiyor” ifadelerine yer veriyor. Ne yazık ki bu, Sony’nin bu yıl geçici olarak üretimini durdurduğu tek cihaz değil. Kasım ayında Sony, ECM-B1M shotgun mikrofon ve PXW-Z190 video kamera ile birlikte A7 II, A6400 ve A1600 serisi kameraların satışını durdurdu.

Sony fişi çekti! Çip krizine dayanamadı

Sony ayrıca Nisan ayında Handycam HDR-CX680 video kamerayı beklemeye aldı. Hem Adorama’da hem de B&H Photo’da “Artık mevcut değil” olarak listelendiği için Sony A9’un üretimi durdurulmuş veya çok az tedarik edilmiş gibi görünüyor. Aynı şey, çevrimiçi mağazalarda mevcut değil olarak listelenen altı yıllık Sony A7R II için de geçerli. Temelde şu anda diğer tüm endüstriler gibi, kamera şirketleri de tüketicilerin taleplerini karşılayacak kadar ürün üretmekte zorlanıyor. Haziran ayında Nikon, yeterli parçaya sahip olmadığı için Z7 ve Z7 II fotoğraf makinelerine EH-7P AC adaptörünü dahil etmeyi bıraktı. Canon ayrıca, yeni EOS R3’ü sipariş ettiğinizde “yarım yıl kadar” nakliye gecikmeleri olduğunu duyurdu; bu yılın başlarında X-S10 ve diğer bazı kamera donanımları için nakliye gecikmeleri Fujifilm‘i de vurdu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.