Instagram 2022 yılında önemli bir değişikliğe gidecek

14.12.2021
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-

Şirketin üst düzey yöneticisi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Instagram’ın beş yıldan fazla bir süre sonra kronolojik akışının “bir …

Instagram 2022 yılında önemli bir değişikliğe gidecek
REKLAM ALANI

Şirketin üst düzey yöneticisi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Instagram’ın beş yıldan fazla bir süre sonra kronolojik akışının “bir versiyonunu” gelecek yıl geri getirmeyi planladığını söyledi. Instagram ve gençlerin güvenliğiyle ilgili bir Senato oturumunda milletvekillerine konuşan Mosseri, “insanlara kronolojik bir besleme seçeneği sunmayı” desteklediğini söyledi.

Mosseri, “Şu anda gelecek yıl başlatmayı umduğumuz bir kronolojik akışın bir versiyonu üzerinde çalışıyoruz” dedi ve şirketin “aylardır” bu özellik üzerinde çalıştığını da sözlerine ekledi. Böyle bir akışın nasıl çalışacağı hakkında ek ayrıntılar paylaşmadı, ancak şirketin bir lansman için “gelecek yılın ilk çeyreğini hedeflediğini” söyledi.

Instagram 2022 yılında önemli bir değişikliğe gidecek

Kronolojik bir akışa geri dönmek kullanıcıların gönderilerinin nasıl sıralandığına dair sürekli şikayetlerine ve komplo teorilerine cevap olarak geliyor. Yeni akış algoritmik beslemesini sürekli olarak savunan Instagram için büyük bir tersine dönüş olacak. Haziran ayındaki bir blog yazısında Mosseri, kronolojik bir akışın “çoğu insanın umursadıkları tüm gönderileri bir yana, her şeyi görmesini imkansız hale getirdiğini” yazdı.

O zamandan beri Instagram, algoritmalarının özellikle gençler ve daha genç kullanıcılar için içeriği nasıl sıraladığı ve önerdiği konusunda daha da fazla incelemeyle karşı karşıya kaldı. Kongre ayrıca, “kötü amaçlı” algoritmaları düzenleyecek önerilen bir yasa tasarısı da dahil olmak üzere, sosyal medya platformlarının sıralama sistemlerini dizginlemek için yasaları tartışıyor.

Instagram ise şimdiden kronolojik akışı test etmeye başladı. Instagram, “takip ettiğiniz kişilerin gönderilerini kronolojik sırayla görme seçeneği” ile kronolojik bir akış üzerinde çalıştığını doğruladı. Uygulama aynı zamanda bir “favoriler” beslemesi de ekleyecek ve bu akış, belirlenmiş arkadaşlardan gelen gönderileri daha üst sıralarda gösterecek.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.