Xiaomi Yine Şaşırttı!

14.12.2021
11
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-

Xiaomi, yaptığı yeni teknolojik gelişmelere bir yenisini daha ekliyor. Yakında tanıtacağı teknoloji ile telefonlarına farklı bir kullanım …

Xiaomi Yine Şaşırttı!
REKLAM ALANI

Xiaomi, yaptığı yeni teknolojik gelişmelere bir yenisini daha ekliyor. Yakında tanıtacağı teknoloji ile telefonlarına farklı bir kullanım yaşatacak. Cihazlarına entegre edilecek gelişmiş bir pil teknolojisini tanıtan firma, bu teknolojiyi gelecek yıl cihazlarına entegre etmek istiyor.

Çinli teknoloji devi, bu harika haberi Çin sosyal ağı Weibo’da paylaşarak duyurdu. Açıklamaya göre, şirket silikonun payını yaklaşık üç katına kadar artırmayı başaran bir batarya teknolojisi geliştirdi.

Xiaomi Batarya performansına odaklandı

Bu teknolojide bataryalar, tek bir şarjla yaklaşık %10 daha fazla kapasite (mAh) ve 100 dakikaya kadar ek dayanıklılık süresi sağlıyorlar. Xiaomi’nin kaydettiği bu ilerleme harika bir haber olarak görülüyor.

Xiaomi, bu yeni pili 2022‘nin ikinci yarısında uygulamayı planlıyor. Bu da yakında akıllı telefonlarda veya akıllı saatlerde harici bataryalara ihtiyaç duymadan daha fazla pil kapasitesi göreceğimiz anlamına geliyor.

Bataryalardaki Güvenlik

Ayrıca Xiaomi, güvenliği de unutmuyor. Paketleme teknolojisi önemli ölçüde geliştirildi ve şirket alan verimliliğini daha iyi yönetebiliyor. PCM modülü (Koruma Devresi Modülü) 90 derece eğilerek düz bir şekilde döşenme sorununu ortadan kaldırıyor, bu da yerden tasarruf sağlayabilir.

Gelişmiş algoritmalara dayalı çeşitli kapasitans sensörleri de var. Bunlar, bağımsız pil hücrelerinin güvenliğini ve hizmet ömrünü artırır. Bir diğer önemli sensör de pil sıcaklığını ölçen sensördür. Aşırı ısınma ile tüm cihazın sıcaklığı artar ve pil yavaş yavaş kapasitesini kaybeder. En kötü durumda bile, patlama tehlikesi vardır.

Ayrıca akıllı telefonlarda pilin aşırı şarj olmasıyla ilgili bir sorun da var. Sıradan insanlar akıllı telefonlarını bütün gece şarjda bırakırlar. Modern akıllı telefon kullanıcıları ise, programlanmış çalar saatten birkaç dakika önce, pili yeniden şarj etmek için şarj etme işlemini sonlandırırlar.

Xiaomi’nin sonunda batarya teknolojisini nasıl ele alacağını yakında göreceğiz, ancak aynı boyutta daha yüksek bir pil kapasitesine sahip olmak, akıllı telefon sahiplerinin takdir edeceği bir yenilik gibi görünüyor. Firmanın bu yeni pilin prömiyerini hangi cihazda yapacağını ise merak ediyoruz.

Bu yeni Xiaomi pil teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.