Shiba Inu (SHIB) Türkiye’de Gün Geçtikçe Daha Popüler Hale Geliyor

14.12.2021
25
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yaşanan enflasyon sorunu, Shiba Inu (SHIB) ve Tether (USDT) dahil olmak üzere belirli kripto varlıkların …

Shiba Inu (SHIB) Türkiye’de Gün Geçtikçe Daha Popüler Hale Geliyor
REKLAM ALANI

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yaşanan enflasyon sorunu, Shiba Inu (SHIB) ve Tether (USDT) dahil olmak üzere belirli kripto varlıkların daha fazla benimsenmesine yol açıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CoinDesk tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, Türkiye’de yaşayanlar alternatif olarak kripto varlıklara yöneliyor. Bitcoin tarihsel olarak benzer durumdaki ülkeler için tercih edilen bir dijital değer deposu olsa da, rapor Türk vatandaşlarının alternatif olarak SHIB ve USDT arattıklarını iddia ediyor. Binance‘deki BTC/TRY işlem çifti için işlem hacmi Kasım ayında 918 milyon dolardı. SHIB/TRY (5.26 milyar dolar) ve USDT/TRY (5.58 milyar dolar) işlem çiftleri ise bu orandan çok daha yüksekti.

Toronto merkezli FRNT Financial’ın veri ve analitik başkanı Strahinja Savic, CoinDesk’e şunları söyledi:

“Veriler, yerel trader’ların hala SHIB gibi kripto paralarla ilişkili istisnai getirilerden etkilendiğini gösteriyor. Türk Lirası, Kasım ayında dolar karşısında %40’lık bir gerileme yaşadı.”

SHIB’in Yükselişi ve Kripto Piyasalarının Durumu

Türkiye’den bir yatırımcı ise ülke vatandaşlarının altın ve dolara öncelik verdiğini, ancak aynı zamanda SHIB, VET ve XRP gibi ucuz kripto paraları satın aldığını söyledi.

Bilindiği üzere, 1 katrilyon token arzıyla SHIB, diğer popüler madeni paralara kıyasla ucuz olarak görülüyor. CoinGecko verilerine göre SHIB, son 24 saatte %4 oranında gerileme yaşadı. Kripto para yazının yazıldığı sırada 0.00003306 dolardan işlem görüyordu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.